en sk

Aktuality

Brigády 2024

Vážené kolegyne a kolegovia rybári,

už je spustené elektronické prihlásenie na jednotlivé brigády v r. 2024.

 

Od roku 2020 pre vás v sekcii pre členov/plán brigád spúšťame možnosť online prihlásenia na brigády. Snažíme sa pre vás pripraviť  plán brigád so všetkými potrebnými informáciami. Po prihlásení na danú brigádu budete dostávať všetky podstatné informácie emailom, preto si prosím skontrolujte či vám emaily od našej MO nekončia v spame (nevyžiadanej pošte). Pripomíname, že každý člen s brigádnickou povinnosťou má odpracovať počas roka dve brigády.

Pre tých, ktorí sa zúčastnia minimálne na štyroch brigádach (2x zarybnenie, 2x starostlivosť o revíry MO SRZ LH), bude okrem dobrého pocitu vykonanej práce, ako odmena vydané miestne pstruhové povolenia zadarmo na ďalší rok ( za odpracované brigády napr. z r. 2023 bude vydané miestne povolenie na r. 2024). Do týchto brigád sa neráta aktivita “ikry v boxoch”, alebo zúčastnenie sa na aktivitách mimo revírov MO SRZ LH, príp. ako pomoc na ryb. pretekoch.

Prosím myslite aj na to, že na uskutočnenie naplánovanej brigády majú zásadný vplyv rôzne skutočnosti, ktoré nevieme úplne ovplyvniť: napríklad počet prihlásených členov na brigádu, pripravenosť násady na zarybnenie u dodávateľa, počasie v deň brigády, prietok vodných tokov atď. Z týchto dôvodov si ako výbor MO SRZ vyhadzujeme právo v opodstatnených situáciách zrušiť, alebo preplánovať brigádu. Prihlásení členovia budú o zrušení/preplánovaní brigády informovaný emailom a bude im ponúknutý náhradný termín realizovania danej brigády, alebo možnosť prihlásiť sa po dohode na inú naplánovanú brigádu.

Uzávierka prihlášok na brigádu je vždy 7 dní pred naplánovaným termínom brigády. V prípade otázok kontaktujete jednotlivých členov výboru, ktorý sú zodpovedný ako vedúci brigády za vami vybranú brigádu.

 

Obsah brigád

Čo sa týka obsahu jednotlivých brigád, snažíme sa vytvoriť potrebné aktivity na zlepšovanie našich revíroch. Z nich si môže každý vybrať takú, ktorá mu bude vyhovovať. Čím skôr sa prihlásite, tým väčšie množstvo neobsadených brigád budete mať na výber. Aktivít je veľmi veľa a zatiaľ stíhame pokrývať len tie nevyhnutne dôležité. Pre nás je napríklad brigáda okrem iného aj príjemné stretnutie s komunitou ľudí, ktorí majú spoločný záujem a cieľ. To, že povinnosťou člena je odrobiť dve brigády neznamená, že sa člen nemôže zúčastniť aj na viacerých. Ak budete niektorý víkend rozmýšľať nad svojim programom, myslite aj na rybárov. Radi vás privítame aj mimo rámec povinných brigád. Je nás niekoľko stoviek a keď každý priloží ruku k dielu, môžeme našim revírom a rybám venovať lepšiu starostlivosť. Určite si ju zaslúžia. Ak chceme dosiahnuť zlepšenie, nedosiahneme ho od stola alebo od počítača ale predovšetkým tvrdou prácou.

 

Výnimky pre účasť na brigádach:

Od brigády sú oslobodení členovia:

– do 18 rokov (ak v danom roku dosiahne člen/členka 18 rokov už je povinný/á na brigáde sa zúčastniť)
– od 62 rokov (ak v danom roku dosiahne člen/členka 62 rokov a viac je od povinnej brigády oslobodený/á)
– oslobodení sú ZŤP, členovia rybárskej stráže, disc. komisie a kontrolnej komisie
– ženy od 18 do 62 rokov majú povinnosť taktiež odrobiť brigády
– povinná je účasť na dvoch brigádach
– poplatok za jednu neodpracovanú brigádu je 35 €
– brigádu za člena môže po nahlásení odrobiť aj iná osoba

V prípade, že máte k fungovaniu brigád, alebo ich obsahu pripomienky, prípadne by ste nám chceli pomôcť a stať sa v budúcnosti napríklad vedúcim niektorej z brigád, neváhajte a kontaktujte nás na info@mosrzlh.sk.

Vidíme sa na najbližšej brigáde.

výbor MO SRZ LH