en sk

Aktuality

Brigády 2023

Vážené kolegyne a kolegovia rybári,

v prílohe nájdete info o brigádach na rok 2023 a v najbližších dňoch bude spustené aj elektronické prihlásenie na jednotlivé brigády. Dávame do pozornosti možnosť odrobiť si 2x brigádu ako osobný rozhodca na Majstrovstvách sveta v LRU – Mucha, konané v dňoch 13. 9. – 17. 9. 2023 (aj na Váhu č. 22a). Pre viac info bude v budúcnosti na tomto webe oznam, alebo kontaktujte p. J. Trnku ml. (0905 603064)

Od roku 2020 pre vás v sekcii pre členov/plán brigád spúšťame možnosť online prihlásenia na brigády. Snažili sme sa pre vás pripraviť čo najpresnejší plán so všetkými potrebnými informáciami. Po prihlásení na danú brigádu budete dostávať všetky podstatné informácie emailom, preto si prosím skontrolujte či vám maily od našej MO nekončia v spame (nevyžiadanej pošte). Pripomíname, že každý člen s brigádnickou povinnosťou má odpracovať počas roka dve brigády.

Prosím myslite aj na to, že na uskutočnenie naplánovanej brigády majú zásadný vplyv rôzne skutočnosti, ktoré nevieme úplne ovplyvniť: napríklad počet prihlásených členov na brigádu, pripravenosť násady na zarybnenie u dodávateľa, počasie v deň brigády, prietok vodných tokov atď. Z týchto dôvodov si ako výbor MO SRZ vyhadzujeme právo v opodstatnených situáciách zrušiť, alebo preplánovať brigádu. Prihlásení členovia budú o zrušení/preplánovaní brigády informovaný emailom a bude im ponúknutý náhradný termín realizovania danej brigády, alebo možnosť prihlásiť sa po dohode na inú naplánovanú brigádu.

Uzávierka prihlášok na brigádu je vždy 7 dní pred naplánovaným termínom brigády. V prípade otázok kontaktujete jednotlivých členov výboru, ktorý sú zodpovedný ako vedúci brigády za vami vybranú brigádu.

Obsah brigád

Čo sa týka obsahu jednotlivých brigád, snažili sme sa zaradiť rôzne aktivity na našich revíroch. Z nich si môže každý vybrať takú, ktorá mu bude vyhovovať. Čím skôr sa prihlásite, tým väčšie množstvo neobsadených brigád budete mať na výber. Aktivít je veľmi veľa a zatiaľ stíhame pokrývať len tie nevyhnutne dôležité. Pre nás je napríklad brigáda okrem iného aj príjemné stretnutie s komunitou ľudí, ktorí majú spoločný záujem a cieľ. To, že povinnosťou člena je odrobiť dve brigády neznamená, že sa člen nemôže zúčastniť aj na viacerých. Ak budete niektorý víkend rozmýšľať nad svojim programom, myslite aj na rybárov. Radi vás privítame aj mimo rámec povinných brigád. Je nás niekoľko stoviek a keď každý priloží ruku k dielu, môžeme našim revírom a rybám venovať lepšiu starostlivosť. Určite si ju zaslúžia. Ak chceme dosiahnuť zlepšenie, nedosiahneme ho od stola alebo od počítača ale predovšetkým tvrdou prácou.

Výnimky pre účasť na brigádach:

Od brigády sú oslobodení členovia:

– do 18 rokov (ak v danom roku dosiahne člen/členka 18 rokov už je povinný/á na brigáde sa zúčastniť)
– od 62 rokov (ak v danom roku dosiahne člen/členka 62 rokov a viac je od povinnej brigády oslobodený/á)
– oslobodení sú ZŤP, členovia rybárskej stráže, disc. komisie a kontrolnej komisie
– ženy od 18 do 62 rokov majú povinnosť taktiež odrobiť brigády
– povinná je účasť na dvoch brigádach
– od r. 2023 je poplatok za jednu neodpracovanú brigádu 35 €
– brigádu za člena môže po nahlásení odrobiť aj iná osoba

V prípade, že máte k fungovaniu brigád, alebo ich obsahu pripomienky, prípadne by ste nám chceli pomôcť a stať sa v budúcnosti napríklad vedúcim niektorej z brigád, neváhajte a kontaktujte nás na info@mosrzlh.sk.

Vidíme sa na najbližšej brigáde.

Výbor MO SRZ LH